Peregrynacja relikwii św. Jana Bosko - założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Drukuj

5 czerwca 2013 roku uczniowie z nauczycielami uczestniczyli w uroczystej mszy świętej w kościele św. Stanisław Kostki, podczas której pożegnano relikwie Św.Jana Bosko. Podczas uroczystości naszą szkołę reprezentował również Poczet Sztandarowy.

  ,,chodząc po świecie usłanym nędzą i cierpieniem,stał się ,, ojcem i nauczycielem,, młodzieży biednej i opuszczonej…dla nich umiał wyrzec się wszystkiego….ze wszystkich rzeczy Bożych, ta jest najbardziej boska-wychowywać młodzież…”

                                                                                             /o św.Janie Bosko/

Kościół św. Stanisława Kostki w Płocku jest jednym z wielu miejsc na świecie, gdzie swoją działalność prowadzą Salezjanie.Właśnie dlatego Stanisławówka gościła w dniach 4-5 czerwca 2013roku relikwie św. Jana Bosko. W ciągu tych dwóch ważnych dni w kościele odbywały się uroczyste msze, apele, czuwania modlitewne oraz spektakl o księdzu Bosko.Obecność relikwii w Płocku jest częścią światowego tournee relikwiarza, które rozpoczęło się w 2009 roku w 150 rocznicę powstania Zgromadzenia Salezjanów, a zakończy się w 2015 roku w 200 rocznicę urodzin świętego. W tym czasie relikwie odwiedzą 130 krajów na 5 kontynentach.

Księża Salezjanie prowadzą działalność duszpasterską , opiekuńczą i wychowawczą wśród młodzieży . Doskonałym przykładem takiego postępowania jest ksiądz Dariusz Machniak uczący w naszej szkole religii.

 

                                               

ul. Padlewskiego2 09-402 Płock, tel. faks (024)   365 86 80, sekretariat uczn. 365 86 81, pok. nauczycielski 365  86 86 email: szkola@zsuip.pl