Gra miejska - "Stefan na wagarach" Drukuj

25 września 5-osobowa grupa reprezentująca klasę II TT, pod opieką wychowawcy Joanny Maliszewskiej wzięła udział w grze miejskiej zatytułowanej "Stefan na wagarach".

Naszym zadaniem było zaliczenie kolejnych punktów kontrolnych związanych z życiem i działalnością wybitnego płocczanina pochodzenia żydowskiego Stefana Themersona. Musieliśmy się również wykazać znajomością kuchni, muzyki i tradycji żydowskich.

Rywalizowaliśmy z drużynami z kilku płockich szkół, m.in. ZOK "Profesor", ZS Centrum Edukacji, ZS im. Bergerowej, Gimnazjum nr 3 i 6.

 W czasie 2-godzinnej gry odwiedziliśmy Restaurację "Esterę" na Starym Rynku, gdzie musieliśmy dać popis umiejętności kulinarnych, Synagogę, gdzie należało wykazać się bogatą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi, Muzeum Mazowieckie i Książnicę Płocką.

Rozstrzygnięcie wyników gry miejskiej nastąpi w Książnicy Płockiej 25 października.

ul. Padlewskiego2 09-402 Płock, tel. faks (024)   365 86 80, sekretariat uczn. 365 86 81, pok. nauczycielski 365  86 86 email: szkola@zsuip.pl