Targi EUROGASTRO’2014 Drukuj

28 marca odbyła się wycieczka do Warszawy na targi EUROGASTRO’2014, w której uczestniczyło 45 uczniów klas gastronomicznych: IK, IIK, ITŻ, II TŻa, II TŻb, III TŻg, III TK, IV TŻg.

Uczniowie zapoznali się z ofertą firm zajmujących się wyposażeniem gastronomii. Młodzież brała udział w degustacji potraw przygotowywanych przez kucharzy prezentujących nowoczesne techniki sporządzania potraw oraz prezentujących wykorzystanie najnowocześniejszego sprzętu gastronomicznego.

W czasie targów uczniowie mogli obserwować zmagania uczestników dwóch konkursów gastronomicznych:

  1. "Gotuj Lokalnie"  - impreza organizowana przez Akademię Kulinarną Marcina Budynka oraz Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Doświadczeni szefowie kuchni starali prezentowali w jaki sposób można, wykorzystując produkty z najbliższego otoczenia, kreować nowe trendy kulinarne.
  2.  „Polska wołowina, wołowina z przyszłością” – organizator Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Szefowie kuchni promowali wykorzystanie szerokiej gamy elementów wołowych jako surowca do przygotowania atrakcyjnych potraw kulinarnych.

Organizatorzy wycieczki: Wiesława Staroń i Bożena Frączkowska

ul. Padlewskiego2 09-402 Płock, tel. faks (024)   365 86 80, sekretariat uczn. 365 86 81, pok. nauczycielski 365  86 86 email: szkola@zsuip.pl