Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości Drukuj

Cała społeczność szkolna w bardzo uroczysty sposób świętowała 100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. 9 listopada w obecności wszystkich uczniów pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.

Następnie pan dyrektor Henryk Cichecki rozmawiał z uczniami na temat tego czym jest wolność i co człowiek traci wraz z jej brakiem. Wykład spotkał się z bardzo żywiołową reakcją naszej młodzieży, podobnie jak przeprowadzony przez panią Grażynę Jabłońską quiz historyczny. Uczniowie odpowiadali, na pojawiające się na telebimie pytania, za pośrednictwem telefonów komórkowych. Najlepszym w rywalizacji zostały wręczone nagrody. Młodzież z koła teatralnego zabrała wszystkich w podróż w czasie do lat bezpośrednio towarzyszących odzyskaniu wolności przez naszą ojczyznę. Pieśni, które towarzyszyły inscenizacji, śpiewali wszyscy zgromadzeni na uroczystości. Zakończeniem obchodów było oczywiście wspólne odśpiewanie wszystkich zwrotek hymnu Polski.ul. Padlewskiego2 09-402 Płock, tel. faks (024)   365 86 80, sekretariat uczn. 365 86 81, pok. nauczycielski 365  86 86 email: szkola@zsuip.pl