Warsztaty w Muzeum Żydów Mazowieckich Drukuj

26 lutego 2019 roku klasa IV Tża wraz z wychowawcą p. Krzysztofem Dobaczewskim uczestniczyła w warsztatach korczakowskich w Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.

Prowadzącą zajęcia była p. Roma Ludwicka – Mierzejewska – pedagog, autorka cenionych scenariuszy dla dzieci i młodzieży, długoletnia dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury im. Króla Maciusia Pierwszego w Płocku. Podczas wizyty w muzeum maturzyści zapoznali się historią wiary judaistycznej na terenie Miasta Płocka i powiatu, obejrzeli eksponaty oraz zapoznali się życiem i twórczością Henryka Goldszmita – bardziej znanego jako Janusz Korczak. Warsztaty prowadzone przez znakomitą znawczynię życia i działalności pedagogicznej Janusza Korczaka, pokazały młodzieży nowe możliwości innego spojrzenia na drugiego człowieka oraz jego lepszego rozumienia.

logo

ul. Padlewskiego2 09-402 Płock, tel. faks (024)   365 86 80, sekretariat uczn. 365 86 81, pok. nauczycielski 365  86 86 email: szkola@zsuip.pl