Konferencja " Polska - Europa - Świat - przyszłością młodzieży" Drukuj

24.10. w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku, odbyła się konferencja " Polska - Europa - Świat - przyszłością młodzieży", podczas której został rozegrany konkurs na potrawę regionalną o tym samym tytule.

Organizatorem konkursu był Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie filia w Płocku. Udział w konkursie wzięło 9 dwuosobowych drużyn z Płocka, Gostynina i Gąbina, Warunkiem udziału w konkursie było wcześniejsze przygotowanie zimnego dania - przekąski, przystawki lub deseru. Komisja konkursowa przyznała jedno I miejsce za walory smakowe, tradycyjny przepis, estetykę serwowanych potraw oraz za film (2 min prezentacja wykonywania potrawy) oraz 4 wyróżnienia. Wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.

I miejsce zdobyli: Natalia Owczarska i Marcin Brzoza kl III Tż – „Mezedes grecki- souvlaki i keftedes z trzema dipami (tzatziki, curry i czosnkowo-migdałowo)” pod kierunkiem M. Garlej

Wyróżnienie Natalia Mroczek i Natalia Archutowska kl III K - "Roladki z duszonego królika w winie otulone śmietanką, pate z kurzych wątróbek na emulsji aromatycznego mango, mus malinowo-buraczany z imbirem” (Francja) pod kierunkiem Agnieszki Gabryszewskiej - Gnyp

W skład trzyosobowej komisji wchodził przedstawiciel organizatora, kucharz ( Tomasz Wereszczyński szef kuchni Hotelu Herman ) oraz specjalista w zakresie gastronomii.

logo

ul. Padlewskiego2 09-402 Płock, tel. faks (024)   365 86 80, sekretariat uczn. 365 86 81, pok. nauczycielski 365  86 86 email: szkola@zsuip.pl