Kolejna edycja spotkań z gimnazjalistami w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Pasje zawodowe - program innowacyjny z wykorzystaniem tutoringu rówieśniczego". Drukuj

17 listopada 2016 trzygodzinne zajęcia warsztatowe z psychologiem i pedagogiem rozpoczęły cykl spotkań z gimnazjalistami, którzy niebawem będą wybierać szkołę ponadgimnazjalną. Zajęcia miały na celu zaznajomienie uczniów z tym co jest ważne przy wyborze zawodu i dalszej drogi kształcenia.

Większość ćwiczeń opracowano w taki sposób, aby podczas zabawy omówić wiele aspektów przyszłej pracy zawodowej. Nastolatki biorący udział w ćwiczeniach mieli możliwość lepiej poznać siebie samych oraz nawiązać dobre relacje z rówieśnikami. Wszyscy ćwiczyli wyrażanie własnego zdania, zabieranie głosu na forum grupy, uczyli się współpracować w małych zespołach, dokonywać wyboru ważnych dla siebie wartości. W warsztatach wzięli udział uczniowie ZSUiP - tutorzy rówieśniczy - mieli oni okazję opowiedzieć o szkole i nawiązać znajomości z gimnazjalistami, być może przyszłymi uczniami naszej szkoły. W trakcie czterogodzinnych warsztatów turystycznych uczniowie gimnazjum zapoznali się ze specyfiką zawodu technik obsługi turystycznej. Pod okiem tutorów młodzieżowych wykonywali praktyczne zadania z zakresu geografii turystycznej oraz organizacji imprez i usług turystycznych28 listopada 2016 odbyła się wizyta zawodoznawcza w Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, gdzie uczniowie zapoznali się z zakresem działalności PLOTu, szczególnie w dziedzinie świadczenia usługi informacji turystycznej oraz odwiedzili Hotel Tumski poznając tajniki pracy obiektu noclegowego.Podsumowaniem udziału w warsztatach było wręczenie certyfikatów i upominków książkowych.W tej części innowacji, pod kierunkiem Pani Joanny Maliszewskiej, pracowali młodzieżowi tutorzy z klasy 2 TT: Aneta Wolińska, Emilia Ziółkowska, Aleksandra Szpejna, Dominika Wiśniewska, Klaudia Kalbarczyk i Kacper Kasiura.

ul. Padlewskiego2 09-402 Płock, tel. faks (024)   365 86 80, sekretariat uczn. 365 86 81, pok. nauczycielski 365  86 86 email: szkola@zsuip.pl