Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest każdego roku 27 września. Turystyka jest nie tylko doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu, ale także jest metodą poznawania nowych kultur, tradycji oraz języków. W myśl powiedzenia ,,podróże kształcą" uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wielu przesięwzięciach związnych z tym dniem. Stali się turystami, którzy przygotwali gazetki turystyczne z ciekawostkami o świecie i Płocku, wzięli udział w quizach , zabawach, jeszcze inni wybrali się na wycieczkę po Płocku pod hasłem ,,poznaję świat'' oraz do Muzeum Mazowieckiego , działu etnograficznego na wystawę Sztuka Dalekiego Wschodu oraz Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata. Dzień Turysty był doskonałą okazją do integracji młodzieży oraz poznania nieznanych zakątków naszego miasta.
Aż trudno uwierzyć, że to pierwszaki...
06.10.2023Dania, które samodzielnie przygotowali uczniowie klasy 1tżs, zasługują na wyróżnienie. Należy bowiem nadmienić, że dopiero od miesiąca są uczniami naszej szkoły, a już tyle potrafią. BRAWO
1
Zachęcamy: zrób własny projekt społeczny
01.10.2023Gościliśmy Weronikę - animatorkę ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Opowiedziała ona uczniom klas drugich i trzecich technikum oraz drugich szkoły branżowej, dlaczego warto realizować projekty społeczne, jak robić to w grupie Zwolnionych z Teorii, jak wygląda innowacyjna platforma edukacyjna, która prowadzi młodych ludzi realizujących projekty. Spotkanie motywowało do podejmowania wyzwań i poszukiwania własnego projektu, tym bardziej, iż Weronika sama wcześniej była pomysłodawczynią i realizatorką nagrodzonego projektu społecznego. Przekonywała naszych uczniów, iż realizując projekt: wpływasz pozytywnie na swoje otoczenie, w realny sposób zmieniasz świat na lepsze, zdobywasz doświadczenie w zarządzaniu projektami, rozwijasz umiejętności takie jak kreatywność, umiejętności organizacyjne czy samodzielność.
Dzień Języków Obcych - świętuj razem z nami
28.09.2023Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W naszej szkole nauczyciele języków obcych i uczniowie również świętują ten dzień. W tym roku budynek szkoły stał się skarbnicą ciekawostek o językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim i ukraińskim. Nasi uczniowie rywalizowali w quizie wiedzy o językach oraz bawili się w poszukiwaczy fajnych słów w językach obcych. W głosowaniu wybraliśmy te najfajniejsze. W języku angielskim zwyciężyły: flibbertigibbet i flip flop, natomiast w języku niemieckim najbardziej spodobały się propozycje: etepetete i Plumpsklo.
3
Wycieczka do Gdańska
27.09.2023Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy z wielkim przytupem, wycieczką do Gdańska. 22 września 2023 r grupa naszych uczniów zwiedzała Centrum Solidarności, następnie spacerowaliśmy po urokliwych uliczkach Starego Miasta, a ostatnim punktem naszej wycieczki, był spacer po Molo w Sopocie, gdzie skorzystaliśmy z możliwości sprawdzenia, czy woda w Zatoce Gdańskiej jest zimna.
28
DOGadani sPAROWAni
21.09.2023Nasza szkoła dołączyła do akcji płockiego schroniska! DOGadani SPARowani to akcja pomagająca w promocji bezdomniakow - my promujemy Miśka i Larę, dwa cudowne pieski! Szukają one domu razem lub osobno ale w związku z tym, że całe życie spędziły razem - polecamy je w pakiecie!
Misiek i Lara Misio nie może dłużej czekać
Misiek to ok. 8 letni, średniej wielkości kawaler o spokojnym charakterze i ogromnym serduszku Smycz nie jest mu obca, chodzi na niej bardzo ładnie, a na spacerze obwąchuje każdy kamyczek, listek czy kopiec kreta Misio po bliższym zapoznaniu bardzo się otwiera, sam podbiega żeby go pogłaskać i dobrze czuje się w towarzystwie opiekuna Po powrocie do boksu widać w oczach Miśka smutek, po zamknięciu kraty, wystawia swój nosek i prosi o chociaż odrobinę "głasków" Misio potrzebuje domu na już Kontakt w sprawie adopcji
Amelka: 728-814-676
Lara: Lara
Nr karty: 128/21
Lara to ok. 10 letnia malutka sunia o pięknym biszkoptowo-białym umaszczeniu Jest bardzo delikatna i kochana, na widok opiekuna bardzo się cieszy i tylko czeka na wspólny spacer na którym węszy wszystko co pod nosek wpadnie Chodzi bardzo ładnie na smyczy, zdarza się jej podbiec na szybkie pogłaskanie i biegnie dalej poznawać teren Lara trafiła do schroniska razem z Miśkiem po śmierci właściciela, bardzo źle to zniosła, schroniskowy boks i ciągłe szczekanie innych psów bardzo przybiło Larę Mimo wszystkiego co ją w życiu spotkało dalej potrafi zaufać człowiekowi i szczerze go pokochać swoim ogromnym serduszkiem Lara cały czas czeka na kogoś kto da jej szanse, zostawiona w boksie wypatruje przez kraty i wyciąga łapki, żeby tylko ją stamtąd zabrać.. Jeśli nasza kochana Lara zachwyciła i Ciebie, zapraszamy na bliższe zapoznanie i zabranie jej do swojego domu w którym do końca swoich dni będzie bezpieczna
Kontakt w sprawie adopcji:
Amelka: 728-814-676
Biuro: 24 262 47 99
4Wiek: 11 lat
Płeć: samica
Kastracja: tak
Kićka to prawdziwa dama w naszych szeregach. To puszysta, czarna kotka o temperamencie prawdziwej szlacheckiej pani. Jest miziakiem, kocha pieszczoty. Znajduje swoje miejsce na kolanach i na rękach. Jest trochę nieśmiała, ale jeśli przełamie się pierwsze lody i pobędzie z nią sam na sam, to okazuje się bardzo miłą i kulturalną kotką.
Kićce fizycznie nic jej nie dolega, jednak cierpi na lęki, które dają o sobie znać zwłaszcza w towarzystwie innych kotów. Wśród swoich pobratymców jest wycofana, wystraszona, bierna, praktycznie niefunkcjonująca. Mimo iż w towarzystwie ludzi czuje się jak ryba w wodzie, to otoczenie kotów stresowało ją do zagrażającego życiu stopnia, więc musieliśmy ją odizolować dla jej dobra. Nie wiemy, co wydarzyło się w jej życiu, że tak bardzo boi się innych kotów - możemy tylko zgadywać. Ci, którzy z nią obcują podejrzewają, że Kićka bardziej się czuje człowiekiem niż kotem. Potrzebuje spokoju, ciszy, pewnej dozy samotności, mimo, że uwielbia kontakt z człowiekiem, zwłaszcza sam na sam, bez tłumu i świadków.
Narodowe czytanie w ogrodzie Książnicy Płockiej
09.09.2023W nowym roku szkolnym nie mogło nas zabraknąć podczas akcji narodowego czytania w Książnicy Płockiej. Uczennica klasy 4 tf zaprezentowała fragmenty ,, Nad Niemnem'' Elizy Orzeszkowej. XII - narodowe czytanie to znakomita inicjatywa oraz okazja do zapoznania się z polską literaturą , a także możliwość wcielenia się w bohaterów literackich z innej epoki.
Informacja dotycząca dyplomów, świadectw i certyfikatów
04.09.2023W dniu 11 września wydawane będą dyplomy, świadectwa, certyfikaty zdanych egzaminów zawodowych oraz udzielane będą wszelkie informacje dotyczące wyników egzaminów. Dokumenty odbieramy w pokoju 15B w budynku warsztatów szkolnych.
4.09. rozpoczynamy rok szkolny 2023/24
29.08.2023Uczniów klas pierwszych zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 4.09.2023 r. o godz. 9:00 do szkolnej auli (25B) w budynku warsztatów. Uczniowie poznają dyrekcję, pracowników szkoły oraz nowych wychowawców, z którymi spotkają się po inauguracji w klasach:
1tf - technik usług fryzjerskich, p. Monika Makowska, sala 11B (budynek warsztatów)
1 tr - technik organizacji reklamy, p. Sebastian Pietrusiński, sala 106
1 tż - technik żywienia i usług gastronomicznych p. Justyna Rubinkowska, sala 21 B (budynek warsztatów)
1 tżs - technik żywienia i usług gastronomicznych i technik spedytor, p. Magdalena Misiak, sala 202
1 tlt - technik stylista i technik organizacji turystyki, p. Agnieszka Krukowska, sala 206
1 cf - cukiernik, fryzjer, p. Krzysztof Dobaczewski, sala 210
1 k - kucharz, p. Elżbieta Bieniek, sala 1
Pozostałe klasy spotykają się według harmonogramu: Rozpoczęcie_roku_szkolnego.pdf
W tym dniu w szkole obowiązuje strój galowy.
Do zobaczenia w ZSUiP!
Sanepid
31.07.2023Ważne dla uczniów rozpoczynających kształcenie w klasie 1
Dotyczy badań w sanepidzie !!!
Od 01.08.2023r. można zgłaszać się do Sanepidu w celu wykonania badań na nosicielstwo dla danych zawodów:
-Technik usług fryzjerskich
-Technik żywienia i usług gastronomicznych
-Cukiernik
-Fryzjer
-Kucharz
- Wydawanie pojemników do badań na nosicielstwo dla klientów indywidualnych oraz odbiór wyników z badań odbywa się w Punkcie Przyjęć Próbek w PSSE
Płock ul. Królewiecka 14, od poniedziałku do piątku w godzinach
od 8.00 - 14.30
- Próbki do badań mikrobiologicznych przyjmowane są w Punkcie Przyjęć Próbek w PSSE
Płock ul. Królewiecka 14, od poniedziałku do czwartku w godzinach
od 8.00 - 10.00
KONTAKT: 887 437 776
Po odebraniu wyników, na które czeka się około tygodnia, należy iść do lekarza profilaktyka w celu założenia i uzyskania wpisu w książeczce do celów sanitarno-epidemiologicznych.
Cieszymy się, że ósmoklasiści wybrali ZSUiP!
21.07.2023Witajcie w naszej szkole! Spotykamy się 4.09.2023 r., poznamy i z pewnością zaprzyjaźnimy. Uczniowie klas pierwszych mogą już teraz zapoznać się z listą podręczników:
podręczniki do klasy 1 technikum i szkoła branżowa
Do zobaczenia we wrześniu!
Pożegnanie absolwentów szkoły branżowej
24.06.2023Trzy lata minęły jak chwila i przyszło się pożegnać. Uczniowie trzecich klasy Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 zakończyli swoją naukę i pięknie zostali pożegnani na uroczystości w dniu 23 czerwca. Najlepszym wręczono dyplomy i nagrody książkowe, a dla wszystkich uczniowie z klas drugich przygotowali słodki podarunek. Szerokiej drogi nasi absolwenci. Progi naszej szkoły są zawsze dla Was otwarte.
4
Kwesta na rzecz Stowarzyszenia "Hospicjum Płockie" pod wez. św. Urszuli Leduchowskiej
07.06.2023Wolontariusze naszej szkoły, w dniach 27 i 28 maja, wsparli działania Stowarzyszenia "Hospicjum Płockie" pod wez. św. Urszuli Leduchowskiej. W ramach kampanii Pola Nadziei 2023 młodzież kwestowała na rzecz osób chorych i cierpiących.
Wolontariat hospicyjny jest niezwykle trudnym i odpowiedzialnym rodzajem służby społecznej, cieszy więc fakt, że młodzi ludzie chcą angażować się w tego rodzaju przedsięwzięcia i kształtować w sobie potrzebę niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.
Szkolny konkurs ,,Matematyka w zawodzie''
30.05.2023Podczas szkolnego święta Dnia Patrona Szkoły odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom konkursu ,, Matematyka w zawodzie'', który miał miejsce pod koniec kwietnia. Konkurs polegał na rozwiązaniu zadań otwartych, dotyczących zastosowania matematyki w zadaniach praktycznych, związanych z nauczanymi w naszej szkole zawodami. Celem konkursu było pokazanie uczniom, że matematyka czyli liczenie, budowanie strategii działania, planowanie i wnioskowanie jest nieodłącznym elementem nauki w szkole oraz życia w społeczeństwie. W konkursie wzięło udział 35 uczniów naszej szkoły. Po sprawdzeniu prac wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła Aleksandra Bielska z klasy 4 tstm, II miejsce Karolina Chrustowska z klasy 2 tl, III miejsce ex aequo Natalia Owczarska z kalsy 3 tf oraz Arkadiusz Gogol z klasy 1 tst. Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.
Dzień Patrona
27.05.202326 maja cała społeczność szkolna obchodziła Dzień Patrona. W tym roku wiodące hasło brzmiało: ,,Porozmawiajmy o odpowiedzialności''. Interpretację hasła przedstawił pan dyrektor Henryk Cichecki. Następnie została zaprezentowana krótka scenka dotycząca odpowiedzialności w życiu codziennym. Młodzież biorąca udział w konkursach: wiedzy o patronie szkoły, a także ,, Matematyka w zawodzie '' otrzymała dyplomy i nagrody. Potem rozpoczął się szkolny konkurs talentów i pasji. Wspaniała grupa uczniów przedstawiała swoje hobby, od gotowania, rysowania, projektowania, po modę i śpiewanie, a także podróżowanie, fotografowanie oraz czytanie książek. Głosami publiczności zwyciężyła Aleksandra Bielska, drugie miejsce zajęła Patrycja Joniak, trzecie Wiktoria Wieszczyńska. Na koniec uroczystości zaprezentował się nowy samorząd szkolny wybrany na rok 2023/2024.
14
Z wizytą w Domu na Górce
16.05.2023Nasi uczniowie są bardzo otwarci na nowe inicjatywy. Tym razem dość spontanicznie zrodził się pomysł, by zaprzyjaźnić się z Rodzinnym Domem Dziecka "Fundacja Dom na Górce". Uczniowie klasy 2ks postanowili podzielić się swoją pasją do gotowania z rówieśnikami z Fundacji. Pierwszym krokiem do nowej znajomości stały się własnoręcznie wykonane pierogi, które trafiły na stół do "Domu na Górce". Było miło i smacznie. Dodatkowo dzieci zostały zaproszone na warsztaty kulinarne do Naszej Szkoły. Czekamy na to spotkanie.
W kulinarnej podróży do Afryki i Azji
10.05.2023Za nami ostatnie spotkanie podczas warsztatów „ Podróże kulinarne ze smakiem” w ramach projektu „Zawodowe B2B”. W dniu 6 maja przenieśliśmy się do Afryki i Azji. Uczniowie przygotowali kurczaka w sosie pomidorowym po pendżabsku; ryż po madagaskarsku z nutą imbiru oraz ostrym sosem sakay; sałatkę ananasowo – bananową w towarzystwie pomidorów i awokado z prażonymi orzeszkami ziemnymi i mlekiem kokosowym oraz ananasa gotowanego metodą sous – vide w syropie cukrowym z miętą, liściem laurowym i rozmarynem.
Dodatkowo uczniowie mieli możliwość eksperymentowania z użuciem krewetek królewskich, makaronu ryżowego i suhi według własnych pomysłów.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za ich aktywny udział w warsztatach. Praca z WAMI to przyjemność
Warsztaty prowadziły p. Justyna Rubinkowska i p. Anna Cichocka.
1
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych
28.04.202328 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy zakończyli kolejny etap swojego życia - ukończyli szkołę średnią. Wicedyrektor szkoły Pan Stanisław Domachowski przekazał nagrody książkowe, dyplomy i wyróżnienia uczniom, którzy wykazali się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Uczniowie klas czwartych technikum przygotowali program artystyczny dla swoich starszych kolegów. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów.
4
Szkolny Konkurs Cukierniczy 2023
28.04.2023W dniu 26.04.2023 r. odbył się finał trzeciej edycji Szkolnego Konkursu Cukierniczego. Tematem tegorocznej rywalizacji był "Deser na co dzień i od święta – torty i ciastka". Nagrody dla zwycięzców ufundował hipermarket AUCHAN PŁOCK.
I miejsce za tartę z kremem rafaello zdobyli Krzysztof Serwiński i Aleksandra Fabisiak z klasy 3 ck
II miejsce za tort minionek otrzymał zespół klasy 1 cf
III miejsce za wykonanie ciasta marchewkowego przypadło Kasi Korytkowskiej i Ani Seliwiak z klasy 1 cfWyróżnienie otrzymali:
Kasia Wójtowicz (3 ck) za babeczki „runo leśne”
Weronika Matuszewska (3 ck) za babeczki „runo leśne”
Wiktoria Charubin (1 cf) za sernik z bitą śmietaną
Maja Bartoszewska ( cf) za sernik z bitą śmietanąGratulujemy wszystkim uczestnikom tej słodkiej rywalizacji.
3
Dlaczego warto odwiedzić Grecję? Nasi kucharze znają odpowiedź
26.04.2023Grecja jest krajem o najdłuższej tradycji kulinarnej. Słowo „gastronomia” pochodzi z języka greckiego i oznacza „prawo żołądka”. W deszczowy sobotni poranek 15 kwietnia w ramach warsztatów kulinarnych uczniowie klas 1Tż i 2Tżr spotkali się w pracowniach gastronomicznych, by sporządzić potrawy z produktów wykorzystywanych w kuchni greckiej. Przyrządzili zupę krem z mięty, bazylii i pieczonej cukinii, pieczoną ligawę z sosem musztardowo – miodowym w towarzystwie świeżych warzyw, rybę w sosie z gorzkich pomarańczy, sałatkę z buraków z rukolą i kozim serem oraz arbuza skropionego pomarańczowym likierem podanego z chipsami z boczku i serem.
6